11:38 09 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ایران اظهار داشت: کمیسیون تصویب کرد که وزارت ارتباطات تبلت مورد نیاز دانش آموزان محروم از دسترسی به تجهیزات آموزشی را تامین کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ایران اعلام کرد: در جلسه امروز جزییات طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس بررسی شد و با توجه به اینکه تاکید کمیسیون بر استفاده دانش آموزان از سیم ‌کارت‌های دانش آموزی کنترل شده است باید آسیب‌ های این حوزه را به حداقل رساند.

سخنگوی کمیسیون آموزش توضیح داد: بر اساس مصوبه کمیسیون، وزارت ارتباطات مکلف به تأمین تبلت مورد نیاز دانش آموزان محروم از دسترسی به تجهیزات آموزشی با همکاری سایر دستگاه‌ ها با استناد ماده ۶۹ قانون برنامه ششم و بند «ج» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ شد؛ البته نظارت محتوایی در این قانون بر عهده سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و نظارت فنی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی کشور تعیین شده است.

فلاحی در پایان گفت که در این جلسه طرح اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره تدریس زبان‌ های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌ های کشور) نیز مورد بحث قرار گرفت و بررسی بیشتر آن به جلسات بعدی کمیسیون موکول شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک