02:15 27 فوریه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1363)
0 61

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا در ایران از آغاز تزریق گروه چهارم در دوشنبه خبر داد و گفت: نکته مهم این است که تزریق دوز ۵ میکروگرم نیز به این تست اضافه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آخرین بررسی وزارت بهداشت به وضعیت تست انسانی واکسن ایرانی کرونا گفت: طبق جلسه ‌ای که امروز ۷ صبح با وزارت بهداشت داشتیم و نامه کتبی آن هم تا دقایقی دیگر دریافت می‌شود، می‌توانیم تزریق گروه بعدی را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: از این رو می‌توانیم به ۷ داوطلب دیگر تزریق واکسن ایرانی کرونا را داشته باشیم. در واقع مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا به ۷ نفر دیگر از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

به گفته وی، به احتمال زیاد روز دوشنبه ۳۰ دی ماه به گروه چهارم که ۷ نفر هستند تزریق واکسن را خواهیم داشت.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه نتایج آزمایش به خوبی پیش رفته ما می‌توانیم از این مرحله به بعد دوز ۵ میکروگرم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون افراد ۳ میکرو گرم و پلاسبو دریافت کردند، گفت: اما از این مرحله به بعد ۵ میکرو گرم هم به این تست اضافه می‌شود.

به گفته حسینی یعنی هر یک از داوطلبان که از الان به بعد وارد مطالعه می‌شوند ممکن است که ۳میکروگرم، ۵ میکروگرم یا پلاسبو دریافت کند.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1363)

مرتبط:

روحانی از آغاز فاز اول واکسیناسیون کرونا تا پایان سال 99 خبر داد
آخرین آمار کرونا در ایران: جان باختن ۹۶ نفر دیگر از مبتلایان
خیز احتمالی ویروس کرونا در بهمن و اسفند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک