05:31 28 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 260

فرمانده کل سپاه ایران، انهدام ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دور برد را یکی از راهبردهای دفاعی این کشور نامید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حاشیه مرحله نهایی رزمایش پیامبر که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش گفت: یکی از هدف های مهم ما در سیاست ها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن اعم از ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.

وی افزود : مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک‌های بالستیک به دلیل اعماق و مسافت‌های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است .

سرلشکر سلامی در پایان تاکید کرد: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه‌ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در مواقعی که اقتضا کند؛ در شرایط واقعی تکرار شود.

مرتبط:

سلامی: دشمنان آرزوی تسلط بر ملت ایران را به گور می ‌برند
اتاق عملیات حمله ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد + ویدئو
ایران: آزمایش موشک بالستیک
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک