07:35 25 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
2820

معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر رییس جمهور: برای پروژه های کوتاه مدت سیاسی، تحریم را انکار و دشمن را تطهیر نکنید.

به گزارش اسپوتنیک، علیرضا معزی روز 14 ژانویه (پنجشنبه) در واکنش به خبرسازی و تحریف سخنان روز گذشته رییس جمهوری در جلسه هیات دولت که نوسانات قیمت ارز را حاصل تصمیم دولت و نه تحریم خوانده بود و در توییتر نوشت: ‌زمانی که ضد ایرانی‌ترین وزرای خارجه امریکا می‌کوشید از توفیقش در فشار حداکثری و ممانعت از دستیابی ایران به دهها میلیارد دلار دارایی‌اش بگوید، برخی رسانه‌های انقلابی! در تحریف آشکار حقیقت، افزایش نرخ ارز را معلول تصمیم دولت می‌دانند و نه تحریم دشمن.

​ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در ادامه افزود:«روحانی  به روشنی می‌گوید با دستیابی بانک مرکزی به منابعش، همان منابعی که بر اثر تحریم از ایران دریغ شده، می‌توان نرخ غیر واقعی ارز را کاهش داد و دولت تصمیم دارد با تلاش برای رفع تحریم، قیمت‌های غیر واقعی را فرو بریزد.

‌ابتدایی‌ترین تأثیر تحریم، فقدان دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی است و طبیعی‌ترین پیامد آن هم، بر هم خوردن تعادل در عرضه و تقاضا و افزایش نرخ ارز است. جعلِ واقعیتی «تحمیلی» به تصمیمی «دولتی»، آشکارترین بروز جریان تحریف  است.

روشن است که برای پروژه‌های کوتاه‌مدت سیاسی به روایتی نیاز دارند که در آن تاریخی‌ترین فشار و تحریم  ضد ایرانی، سانسور شده باشد و همه چیز به تصمیم و عملکرد دولت و رییس‌جمهوری محدود شده باشد، اما نتیجه، چیزی جز تطهیر دشمن نخواهد بود. حیرت‌ که برخی به آنجا رسیده‌اند که از پاک کردن دست‌های آلوده‌تحریم‌کنندگان هم اکراه ندارند. این چند ماه هم می‌گذرد اما با این تکاپو برای تطهیر دشمن!، چگونه قادر خواهند بود افکار عمومی را با آن شعارهای همیشگی همراه کنند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک