05:00 12 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1459)
0 182

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مجوز تزریق فاز اول واکسن ایرانی کرونا "کُوو ایران برکت" به داوطلبان مرحله سوم توسط کمیته پایش داده و ایمنی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این خصوص گفت: در این مرحله هفت داوطلب حضور دارند و واکسن روزهای یکشنبه و دوشنبه ( ۲۱ و ۲۲ دی ماه) به آنان تزریق می شود.

وی با یادآوری این که با تزریق این تعداد مجموع دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا به ۱۴ نفر می رسد، افزود: نتایج تزریق هفت داوطلب اول فاز یک واکسن ایرانی کرونا به کمیته پایش داده و ایمنی ارسال و آنان مجوز دادند که تا پایان این هفته تزریق واکسن به هفت داوطلب دیگر انجام شود.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که وضعیت عمومی هفت داوطلب اول این مطالعه خوب است، اظهار داشت: دوز دوم واکسن ایرانی سه شنبه این هفته به سه داوطلب مرحله اول این مطالعه تزریق می شود.

حسینی، کل دوره تزریق واکسن داوطلبان اولین مطالعه انسانی فاز یک واکسن ایرانی کرونا را ۲ ماه اعلام کرد و گفت: ۵۶ داوطلب در این مرحله حضور دارند که طی این مدت واکسن به آنها تزریق می شود.

وی یادآور شد: تزریق واکسن به داوطلبان ۲ بار انجام می شود به عبارتی تزریق واکسن به آنان در روزهای صفر و ۱۴ صورت می گیرد.

شایان ذکر است که اولین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران، روی داوطلبان انجام شد.

دومین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی نیز روزهای ۱۵ و ۱۶ دی ماه به چهار داوطلب دیگر صورت گرفت.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1459)

مرتبط:

گلایه پژوهشگر ساخت واکسن کرونای ایرانی از تمسخر کاربران +عکس، ویدئو
آغاز مرحله کارآزمایی بالینی واکسن های ایرانی کرونا
نام‌های پیشنهادی برای واکسن ایرانی کرونا +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک