02:27 13 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (162)
0 93

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از ساخت مدرسه‌ای توسط این دانشگاه در مناطق محروم ایران برای گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود فتوحی در مراسم یادبود فرزندان دانشگاه که به مناسبت سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف که با حضور روسای دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، علم و صنعت و دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد، گفت: هجدهم دی ماه سالگرد حادثه جانکاه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی از راه رسید و بار دیگر جان‌های ما را در رنج و اندوه فرو برد. جان باختن ۱۷۶ انسان بی‌گناه از جمله ۱۶ دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و نیز تعدادی از دانش‌آموختگان ارزنده دیگر دانشگاه‌های کشور، جامعه ما را در بهت و اندوهی عمیق فرو برد.

وی تاکید کرد:  هیچ چیز نمی‌تواند به سادگی تسلی بخش غم و ماتم خانواده‌های عزادار و دوستان و آشنایان داغدار آنها باشد جز اینکه از خداوند بزرگ بخواهیم که رحمت و مغفرت خود را برای این شهدای عزیز از دست رفته و صبر و تحمل و آرامش را برای خانواده‌ها و دوستان آنها نازل کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه افزود: برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ستارگان خاموش، خانواده دانشگاه صنعتی شریف در حال ساخت مدرسه‌ای در یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان است که به همت یکی از همکاران دانشگاه شریف انجام گرفته است. 

فتوحی تاکید کرد: همچنین تعدادی گرنت پژوهشی با عنوان یادبود فرزندان دانشگاه برای کارهای تحقیقاتی که دارای اثرات اجتماعی باشند طراحی شده که جزئیات آن از طریق معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده، دوستان، اساتید و دانشجویان دانشگاه گفت: اگرچه ما نمی‌توانیم گذشته را تغییر دهیم ولی باید از آن درس بگیریم تا در آینده از وقوع خطاهای مشابه و از دست رفتن سرمایه‌های عظیم انسانی جلوگیری شود.

همچنین  دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی این حادثه دردناک را شوک بزرگی به ملت ایران خواند و در ادامه گفت: عزیزان از دست رفته فرزندان این ملت بودند و تمامی خانواده‌های ایران در این حادثه تلخ غمگین شدند.

دکتر صالحی تمامی دانشجویان حادثه هواپیمای  اوکراین را شهیدان راه علم خواند و گفت: تمامی بازماندگان این  دانشجویان را بنا به آیات الهی به صبر و بردباری فرا می‌خوانم.

 

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (162)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک