14:04 27 فوریه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 240

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام نمود که توقیف کشتی کره ای به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی صادر شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به خبرنگاران در مورد خبر توقیف کشتی کره ای گفت که بر اساس اخبار اولیه دریافتی از مقامات محلی، موضوع کاملا فنی است و کشتی به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی، برای رسیدگی به تخلف به ساحل هدایت شده است.
جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد لذا در چارچوب قوانین با آن برخورد می کند.
این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها روی داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود که کشتی فوق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس توقیف شده است.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی سپاه این شناور از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم کره‌جنوبی بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توقیف شد.

این کشتی با پرچم کره‌جنوبی در حال تردد و حامل 7هزار و 200 تن اتانول بوده است؛ خدمه‌های دستگیر شده از این شناور از ملیت‌های کره، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند.

این شناور که پس از توقیف در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفت و پرونده آن برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور خواهد شد؛ توقیف این شناور به درخواست اداره بنادر و کشتیرانی و با حکم دادستانی استان هرمزگان در ساعت 10 صبح پانزدهم دی ماه انجام شد.

مرتبط:

توقیف کشتی کره‌جنوبی در خلیج فارس
ماجرای توقیف کشتی ماهیگیری روسی توسط کره شمالی
کره شمالی یک کشتی روسی را توقیف کرد
توقیف کشتی کره شمالی دزدی آمریکایی ها در روز روشن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک