02:55 26 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 151

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به تحرکات آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد که تحرکات ایالات متحده زیر نظر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه خود با بیان اینکه اقدامات، تحرکات و برخی شیطنت‌های ایالات متحده از چشم ما پنهان نیست، گفت: " پیام‌های لازم از مجاری مختلف با صراحت و شفافیت به واشنگتن داده شده است. به کشورهای منطقه هم گفته شده، در دام این شیطنت‌ها نیفتند."

وی همچنین بیان داشت: " خوشحالم با همت مردم و زحمت کادر درمانی، توانستیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این جلسه را برگزار کنیم. امیدوارم پروتکل‌ها همچنان با دقت و جدیت از سوی مردم رعایت شود تا بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.  "

خطیب زاده با اشاره به سالگرد ترور سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: " با وجود محدودیت‌ها، با حضور مقامات مقاومت، کشوری و لشکری در داخل و خارج از منطقه،  برزگداشت خوبی درباره ایشان برگزار شد."

پیش از این، رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند كه ناو نیمیتز بر اساس اعلام کریس میلر وزیر دفاع آمریکا پس از مواجه شدن با خطرات ایران در منطقه باقی خواهد ماند.

میلر اعلام کرد: " به دلیل خطرات چندی پیش ناشی از ایران که رهبری ایران در رابطه با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دیگر  شخصیت های سیاسی آمریکا اعلام کرد، من دستور دادم که نیمیتز در محل عملیات فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا باقی بماند. هیچکس نباید به قاطعیت ایالات متحده آمریکا شک کند."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک