23:53 27 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1283)
0 40

در شبانه روز گذشته در ایران 114 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک، سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: " در شبانه روز گذشته 6286 نفر دیگر به ویروس کووید – 19 مبتلا شده اند ."

وی افزود: " متاسفانه در این مدت 114 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند." به این ترتیب شمار جانباختگان این بیماری در ایران به 55 هزار و 337 ‌نفر رسید.

همچنین بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران، با احتساب موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مبتلا به کووید - 19 در ایران به یک میلیون و 323 هزار و 429 نفر رسید.

وی درباره وضعیت اپیدمیلوژیکی نیز گفت: " در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها، 63 شهرستان در وضعیت نارنجی و 381 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و متاسفانه 4 شهرستان در شمال کشور در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند."

بر این اساس 4 شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا از طریق عطسه، سرفه و حتی صحبت کردن منتقل می‌شود و ذرات سبک‌تر ویروس تا ساعت‌ها در محیط پیرامون فرد ناقل باقی می‌ماند، گفت: نبود سیستم تهویه و جابه جایی هوا به ماندگاری و افزایش خطر انتقال ویروس دامن می‌زند. به همین علت از مردم می‌خواهیم از تردد در فضاهای سربسته و اماکن پرتردد مثل فروشگاه‌های بزرگ و اماکن خرید خودداری کنند.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1283)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک