10:12 26 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 173

ایران از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد تا بر سیاست بی ثبات کننده آمریکا در منطقه خلیج فارس تأثیر بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، اسحاق آل حبیب، کاردار ایران در سازمان ملل طبق نامه ای از شورای امنیت سازمان ملل و جامعه بین المللی می خواهد که ایالات متحده را وادار کرده تا اقدامات بی ثبات کننده در خلیج فارس را متوقف کند.

در این نامه آمده است:" ماجراجویی نظامی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان به ویژه در هفته های اخیر شدت گرفته است. علاوه بر ارسال سلاح های پیشرفته به این منطقه طی چند هفته گذشته، ایالات متحده یک سری اقدامات نظامی تحریک آمیز را انجام داده است."

به گفته وی، این اقدامات تحریک آمیز شامل پروازهای روزهای اخیر توسط بمب افکن های استراتژیک آمریکا بر فراز خلیج فارس است.

به گفته آل حبیب، چنین اقدامات مقابله ای وضعیت پیش از این پرتنش را در این منطقه ناپایدار بدتر کرده است. وی می نویسد، چنین تمایلات ستیزه جویانه می تواند وضعیت را تا سطوح نگران کننده ای بدتر کند. در این نامه آمده است: "واضح است كه ایالات متحده كاملاً مسئول همه عواقب است."

"از آنجا که چنین ماجراجویی نظامی به وضوح مغایر با اهداف و اصول سازمان ملل است و عواقب جدی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی دارد، ما انتظار داریم که شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایالات متحده را وادار به رعایت اصول و قواعد حقوق بین الملل کند و جلوی این اقدامات غیرقانونی را بگیرد. به همین ترتیب ، جامعه جهانی باید از ایالات متحده بخواهد اقدامات بی ثبات کننده خود را در منطقه ای بی ثبات مانند خلیج فارس متوقف کند. "

این سند خطاب به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل نوشته شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک