13:38 13 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1563)
0 81

سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران آخرین جزئیات تولید مشترک واکسن کرونای ایران و کوبا را تشریح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران پس از جلسه برگزاری کمیته مشورتی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت و وزیر کشور ایران در محل وزارتخانه برگزار شد گفت: همان طور که وزیر بهداشت بار‌ها اعلام فرموده اند، موضوع تأمین واکسن کرونا از ۴ مسیر خرید مستقیم، خرید از سبد کواکس، تولید مشترک و تولید داخل دنبال می‌کنیم.

جهانپور افزود: شرط ایران برای هر گونه تولید مشترک واکسن کرونا، همکاری مشترک و انتقال فناوری بوده است که تاکنون همانگونه که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرده است در ادامه همکاری و پلتفرم مشترک قبلی، کشور کوبا اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده است و طرح تولید مشترک واکسن کرونا با یکی از موسسات پرسابقه واکسن سازی در کوبا هم دنبال می‌شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران ادامه داد: در حال حاضر واکسن کرونای تولید ایران و کوبا در فاز ۲ انسانی در کشور کوبا تحت نظارت و با همکاری انستیتو پاستور ایران انجام می‌شود.

دکتر جهانپور گفت: با طراحی قبلی طبق وعده روز گذشته رئیس انستیتو پاستور ایران در بهمن و اسفند مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن کرونای تولید مشترک روی ۵۰ هزار نفر در کشور انجام خواهد شد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1563)

مرتبط:

آمادگی سازمان هواپیمایی ایران برای واردات واکسن کرونا
تولید مشترک‌ واکسن بین ایران و یک کشور دیگر
مقام ایرانی: واکسن ایرانی افتخار ملی است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک