09:50 26 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 688

ایران با متهم کردن 48 نفر به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی، اعلام کرد که در این زمینه در انتظار اطلاعاتی از آلمان است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس اعلام قوه قضاییه ایران، علی باقری دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت که این کشور 48 نفر را به دلیل مشاركت در مرگ سردار سپاه پاسداران، قاسم سلیمانی در جریان عملیات آمریكا مقصر می داند.

وی گفت: " در ارتباط با پرونده شهید حاج قاسم سلیمانی 48 متهم شناسایی شدند و اقدامات لازم برای تحت تعقیب قراردادن آن‌ها انجام شده است."

وی افزود: " از کشور‌هایی که به نوعی دخیل و درگیر در این جنایت ترور بودند، درخواست شده که اطلاعات و مستندات را در اختیار دستگاه قضایی ایران قرار دهند."

این مقام گفت: " آخرین کشور آلمان بود. اطلاعاتی به ما رسیده است که پایگاه آمریکایی رامشتاین در آلمان در مبادله داده ها بین پهپادهای آمریکایی در ترور سلیمانی نقش داشته است."

همچنین یک روز پیش، حسین امیر‌عبداللهیان، سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در نشست خبری بیان داشت که متهمین اصلی آمر و عامل آمریکایی در پرونده ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس از 45 به 48 نفر رسیدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک