14:54 20 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1265)
0 113

رییس جمعیت هلال احمر ایران: کشور به 19 تا 29 میلیون دوز واکسن کرونا نیاز دارد.

به گزارش اسپوتنیک، کریم همتی، رییس جمعیت هلال احمر، گفت: هلال احمر یک میلیون دوز واکسن را از چین خریداری خواهد کرد و مابقی واکسن‌ها که حدود 20 میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد.

وی در این باره گفت: در مورد واکسن تلاش‌هایی انجام شد و پس از دستور وزیر بهداشت نیز ما به جد تلاش‌های خود را آغاز کردیم. ما از منابع معتبر و البته سورس شرقی برای واردات یک میلیون دوز واکسن اقدام خواهیم کرد چرا که شرایط نگهداری این واکسن‌ها با شرایط ما هماهنگ تر است.

همتی ادامه داد: در مورد واکسن‌های اهدایی از کشورهای غربی نیز ما پیگیر موضوع هستیم اما بحث نگهداری این واکسن‌ها مشکل است و ممکن است امکان انتقال آن با هواپیما وجود داشته باشد اما با توجه به دمای منفی 70 درجه در عرضه مشکل خواهیم داشت.

وی افزود: نیاز کشور 19 تا 29 میلیون دوز واکسن است و قرار نیست کل کشور واکسینه شوند بلکه افراد آسیب‌ پذیر باید آن را دریافت کنند.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به برخی نگرانی‌ها پیرامون توزیع واکسن تاکید کرد: سازمان غذا و دارو مانند همیشه بر این موضوع نظارت خواهد کرد و واکسن به دست نیازمندان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه یک میلیون دوز از چین خریداری خواهیم کرد، گفت: مابقی واکسن‌ها که حدود 20 میلیون دوز خواهد بود از سوی وزارت بهداشت تامین خواهد شد. 150 هزار دوز اهدایی هم مربوط به شرکت فایزر است.  

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1265)

مرتبط:

واکسن آنفلوآنزا به دلیل تحریم‌های آمریکا به دست هلال احمر ایران نرسید
آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان ترکیه
توضیحات رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره خرید واکسن کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک