17:12 20 ژانویه 2021
اخبار و رویدادهای مهم:
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

سخنگوی سازمان اورژانس ایران خبر از گرفتار شدن کوهنوردان در ایستگاه هفتم توچال داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفت: حدود ساعت 13 و 30 دقیقه امروز بعد از ظهر تماسی با مرکز اورژانس تهران مبنی بر گرفتاری حدود 100 نفر از کوهنوردان در ایستگاه 7 توچال داده شد. پس از دریافت خبر بلافاصله با نیروهای هلال احمر، سازمان آتش نشانی، سازمان مدیریت بحران شهر تهران و همچنین مسئولین وقت ایستگاه توچال تماس گرفته شد و صحت و سقم مورد بررسی قرار گرفت.

خالدی افزود: در این حادثه علی رقم توصیه‌های مدیریت توچال به کوهنوردان این افراد اقدام به صعود کرده بودند و طبیعتاً با شرایط برف و کولاک در ایستگاه‌های بالایی احتمال اینکه سلامت کوهنوردان در خطر باشد وجود داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران با بیان اینکه در شرایط رخ داده بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، 5 دستگاه آمبولانس زمینی در ایستگاه یک مستقر شد اما انتقال افراد ازر ایستگاه‌های بالاتر مربوط به همکاران امداد و نجات سازمان آتش نشانی بود که هماهنگی‌های لازم انجام شد.

خالدی بیان داشت: آمادگی لازم برای افرادی که دچار سرمازدگی شده بودند مهیا شد و بیمارستان شهدای تجریش و طالقانی به علت نزدیکی به محل در حالت آماده باش قرا ر گرفتند و همچنان در حال رصد وضعیت هستیم و اکنون تله کابین راه اندازی شده و در حال انتقال افراد گرفتار شده در کولاک به ایستگاه اول هستیم و 5 نفر گرفتار در کوه‌ها نیز پیدا شده و به ایستگاه اول هدایت شدند و اورژانس این آمادگی را دارد که در صورت تحویل مصدومان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آنها را به مراکز درمانی انتقال دهد.

مرتبط:

اکثر دستگاه‌های تله‌کابین توچال فرسوده هستند و احتمال خطر وجود دارد
حبس شدن چهار نفر در توچال تهران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک