00:51 17 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 110

رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان‌یافته پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران از بازداشت ۱۰ سلبریتی و ورزشکار به دلیل تبلیغ سایت‌های شرط‌‌‌بندی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، سرهنگ مصطفی نوروزی، رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان‌یافته پلیس  فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران در خصوص دسته بندی مجرمان سایت‌های شرطبندی گفت: نخستین دسته مجرمان، دسته دوم مدیران و گردانندگان این سایتها، تبلیغ‌کنندگان و برنامه‌نویسان این وب‌سایتها سومین دسته، دسته چهارم افرادی‌اند که بحث حسابرسی و اجاره کارتها را داخل کشور انجام می‌دهند و دسته آخر اجاره‌دهندگان کارتهای بانکی هستند.

سرهنگ نوروزی با بیان اینکه اغلب مدیران اصلی سایتهای شرط‌بندی در خارج از ایران و در کشور ترکیه اقامت دارند، اظهار داشت: تشکیل ۹۳ درصد پرونده‌های در حوزه برخورد با سایتها و اکانتهای مربوط به قمار و شرط‌بندی با گزارش نیروی انتظامی بوده و تنها هفت درصد از این پرونده‌ها توسط شکات حقیقی در مراجع قضائی مطرح شده است.

وی با اشاره به تبلیغ سایتهای شرط‌بندی توسط تعدادی از سلبریتی‌ها و ورزشکاران ایران، بیان داشت: در این رابطه ۱۰ نفر دستگیر شده و تحویل مقام قضائی شدند؛ برای این افراد قرار قانونی صادر شده است.

رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا تصریح کرد: در رابطه با مجرمان و گردانندگانی که در حوزه سایتهای قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور فعالیت دارند، فرآیند استرداد و صدور اعلان قرمز قدری زمان‌بر است اما تاکنون چندین اعلان قرمز برای این افراد صادر شده و دو نفر از این متهمان به کشور بازگردانده شده‌اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک