03:10 19 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
112

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران گفت: قطعا مجلس و نمایندگان نخواهند گذاشت سند منحوس ۲۰۳۰ که رهبر انقلاب بارها درباره آن تذکر داده اند اجرایی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات  مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به اختصاص ردیف بودجه برای اجرای سند 2030 در لایحه بودجه سال 1400، گفت: در جلسه روز گذشته کمیسیون درباره این موضوع بحث و بررسی شد و این بند از بودجه سال آینده حذف شد.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 1400 بندهای درباره «مشارکت فعال در اجرای برنامه ها و تعهدات جهانی به ویژه اهداف توسعه پایدار و آموزش 2030»  و «مشارکت فعال با سازمان های جهانی ومنطقه ای» قید شده است، ادامه داد:قطعا مجلس و نمایندگان نخواهند گذاشت این سند منحوس که رهبر انقلاب بارها درباره آن تذکر داده اند اجرایی شود.

نماینده همدان در مجلس با تاکید بر اینکه اقدام دولت برای قرار دادن ردیف بودجه برای اجرای 2030 خلاف منویات رهبر انقلاب است، عنوان کرد: ممکن است با توجه به اقداماتی که دولت انجام می دهد که خلاف رویه های معمول کشور داری است نمایندگان به کلیات بودجه رأی مخالف دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ایران تصریح کرد: قطعا کمیسیون آموزش نیز به این موضوع ورود خواهد کرد و اجازه بروز برخی رفتارهای غرب زده در سیستم آموزشی کشور را نخواهد داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک