18:09 11 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 52

وزیر دفاع ایران در گفتگویی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هزینه های تحقیقاتی و نوآوری نظامی خود را ۲۵۶ درصد افزایش می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع ایران، روز سه شنبه اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی هزینه های بودجه خود را برای تحقیقات و نوآوری دفاعی ۲۵۶ درصد افزایش می دهد.وی همچنین به افزایش قدرت نیروهای موشکی کشور اشاره کرد.

خبرگزاری فارس به نقل از وزیر دفاع اذعان کرد: با بیان اینکه اگرچه موضوع موشک های ما برای دشمنان دردناک شده است، ما هر روز بر قدرت موشکی خود افزوده ایم. دولت جمهوری اسلامی به طور عادلانه و حرفه ای بودجه سازمان تحقیقات و نوآوری دفاعی را ۲۵۶ درصد افزایش داده است.

در همین حال، خبرگزاری در مقایسه با چه دوره ای و دقیقاً زمان افزایش بودجه چیزی مشخص نکرده است.

پیش از این، وحید جلال زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفته بود که "تهدیدهای خارج از منطقه" [ایران] را مجبور به تأمین قدرت بازدارندگی می کند و به نیروها، تجهیزات و بودجه بودجه نیاز دارد.

به گفته وی، طی ۴۲ سال گذشته (از زمان انقلاب اسلامی) ایران حتی به فکر تجاوز به خشونت علیه سایر کشورها نبوده است.

وی تصریح کرد که توانایی های دفاعی کشور با هدف حفظ صلح و امنیت در منطقه است.

جلال زاده گفت: بر این اساس، پارلمان هنگام بحث در مورد بودجه سال آینده توجه ویژه ای به بودجه نظامی و دفاعی خواهد داشت. ما هیچ مشکلی در این بخش نمی خواهیم، پارلمان تلاش می کند تا قدرت نظامی و دفاعی کشور ما را بسازد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک