06:25 26 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 8410

احمدی نژاد در واکنش به شعرخوانی اردوغان علیه ایران تاکید کرد: اگر بنابر تغییر مرزها به گذشته باشد، تنها ملتی که ضرر نمی‌کند ملت ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جماران، حساب توییتری محمود احمدی نژاد به نقل از او پیرامون شعرخوانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه نوشته است: این عصر دوره عبور از تعصبات قومی، جغرافیایی و مذهبی و گرایش عمومی به وحدت جهانی حول محور انسانیت و ارزش‌های مشترک فطری است. طرح تغییر مرزهای سیاسی حرکتی ارتجاعی است که ملت ایران از آن استقبال نمی‌کند.

 اگر بنابر تغییر مرزها به گذشته باشد، تنها ملتی که ضرر نمی‌کند ملت ایران است.

روز جمعه، وزارت امور خارجه ایران سفیر ترکیه در تهران را احضار کرد و نامه اعتراض به اظهارات اردوغان رئیس جمهور ترکیه را که آن را "آزار دهنده و غیر قابل قبول در امور جمهوری اسلامی" توصیف می کرد، به وی تحویل داد.

این اتفاق پس از اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در رژه نظامی نیروهای آذربایجان در باکو در روز پنجشنبه گذشته رخ داد، که طی آن وی بیت شعر "جدایی" را در مورد رودخانه ارس در مرز بین ایران و آذربایجان خواند، علیه "تمامیت ارضی ایران" از سوی دولت ایران تلقی شد.

محمد جواد ظریف در واکنش به این اتفاق گفت: به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادریشان ایران است!
آیا او نفهمید که علیه حاکمیت جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟
هیچکس نمی‌تواند در باره آذربایجان عزیز ما صحبت کند.

مرتبط:

احمدی ‌نژاد چگونه در ساخت داروی ایرانی ایدز مشکل ایجاد کرد
مینو محرز به ادعای احمدی‌نژاد درباره تولید آزمایشگاهی ویروس کرونا پاسخ داد
هدیه مارادونا به محمود احمدی نژاد + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک