23:32 27 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
164

رئیس ستاد مبارزه با کرونای ایران از نمایندگان مجلس این کشور به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: پروتکل ‌های بهداشتی در صحن علنی و جلسه‌‌های کمیسیون ‌های مجلس اجرایی نمی‌ ‌شود، گفته می‌شود که جلسات مجلس بر اساس پروتکل ‌های بهداشتی اجرا می‌شود، پروتکل بهداشتی همین نکته حضور حداکثر ۱۵ نفر در جلسه در فضای بسته است و آنچه در حال حاضر اتفاق افتاده، از نظر پروتکل‌ های بهداشتی مورد تایید نیست.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای قرمز، برگزاری هر گونه جلسه با بیش از ۱۵ نفر در فضای سربسته ممنوع است. حداقل فضا نیز به ازای هر نفر باید چهار مترمربع باشد، اما حتی در فضای دو هزار متری هم باید حداکثر ۱۵ نفر حاضر شوند.

علیرضا رئیسی در ادامه افزود: با اعضای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی جلسه گذاشتیم و همه موارد را مطرح کردیم. قرار بر این بود که در سالن‌ های فرعی و در صحن علنی حداکثر ۱۵ نفر حضور داشته باشند. این موضوع برای دولت و قوه قضاییه نیز وجود دارد و در همه جلسه‌ های هیات دولت رعایت می ‌شود. در تصاویر مشاهده می‌شود که تقریبا نصف افراد در صحن علنی نشسته‌اند. پروتکل‌های بهداشتی هم در صحن علنی و هم جلسه‌ های کمیسیون ‌ها به صورتی که اعلام شده، اجرایی نمی‌ شود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک