22:21 17 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
21519

ویروس شناس ایرانی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا: ویروس ها می توانند با هم ترکیب شوند و ویروس جدید ایجاد کنند و حتما لازم نیست که در آزمایشگاه این ویروس تولید شود. حتی بخشی از ویروس کرونا از ویروس اچ آی وی است.

به گزارش اسپوتنیک، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران پیشتر درباره منشا ویروس کرونا گفته بود: "آنچه که مسجل و مسلم است تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه بوده و من معتقدم برای اهداف جهانی کسانی که مسلط هستند بر جهان و دارند دنیا را اداره می کنند."

مینو محرز، ویروس شناس ایرانی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در واکنش به ادعای احمدی نژاد درباره دست ساز بودن ویروس کرونا، گفت: "به هیچ وجه ثابت نشده است که ساخته دست انسان است. چون که می توان مشخصات همین ویروس که در محیط اداپته می شود را پیدا کرد. چینی ها هر جنبنده ای را می خورند در نتیجه به راحتی این ویروس ها می توانند با هم ترکیب شوند و ویروس جدید ایجاد کنند و حتما لازم نیست که در آزمایشگاه این ویروس تولید شود. حتی ویروس کرونا بخشی از آن از ویروس اچ آی وی است. بنابراین از نظر ویروس شناس ها به هیچ وجه این مسئله ثابت نشده است و رد شده است که این ویروس دست ساز است."

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

آخرین وضعیت کرونا در ایران؛ 13341 مورد جدید و 347 فوتی
ابتلای مقام هندی به کرونا پس از ترزیق واکسن کرونا
آخرین وضعیت کرونا در ایران؛ شناسایی 11561 مورد جدید و فوت 294 بیمار
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک