18:11 13 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 67

رسانه ها خبر می دهند که ایران آماده می شود تا تولید نفت خود را با پیش بینی ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ به نقل از سایت دولت ایران می نویسد؛ تهران در حال آماده سازی برای افزایش تولید نفت است که این نشانه ای از امیدواری های ایران برای کاهش برخی از تحریم های این کشور در دوران ریاست جمهوری جو بایدن است.

به گفته این خبرگزاری، در ادامه آمده است كه تهران اقدامات "آماده سازی منابع و تجهیزات صنعت نفت را برای تولید و صادرات نفت متناسب با ظرفیت های فعلی طی سه ماه آینده" را انجام خواهد داد.

به گفته حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، این کشور پس از توافق ایران با آمریکا و اروپا در سال ۲۰۱۵، توانست فروش نفت به خارج از کشور را به ۲ میلیون بشکه در روز برساند. وی گفت: ما آماده افزایش سریع تولید نفت هستیم.

ایران و شش کشور مذاکره کننده بین المللی در ژوئیه ۲۰۱۵ برای حل مشکل دیرینه برنامه اتمی ایران به توافقی تاریخی دست یافتند. مذاکرات چند ماهه با تصویب برجام به پایان رسید که اجرای آن تحریم های اقتصادی و مالی که قبلاً توسط شورای امنیت سازمان ملل، ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه ایران اعمال شده بود، به طور کامل از بین می رود. به ویژه در این توافقنامه شرط تحریم تسلیحاتی طی ۵ سال از ایران برداشته شده و تهیه اسلحه تنها با اجازه شورای امنیت سازمان ملل امکان پذیر بود.

مرتبط:

تاثیرات تحریمی آمریکا بر نرخ ارز و نفت در بودجه سال آینده ایران
روحانی از آمادگی ایران برای افزایش سریع تولید نفت بیشتر خبر داد
تقاضای نفت در جهان چه زمانی احیا خواهد شد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک