07:25 14 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 13

رییس بیمارستان آل‌جلیل منطقه آق‌قلا استان گلستان ایران با تاکید بر تاثیر مخرب مصرف خوراکی الکل صنعتی اعلام کرد تعداد فوتی‌های ناشی از مصرف روز گذشته الکل تقلبی در این شهرستان به سه نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، محمدرضا زارع اظهار داشت: دیروز چند نفر به دلیل مسموم شدن ناشی از مصرف الکل تقلبی به این بیمارستان مراجعه کردند که ۲ نفر در ساعات اولیه به دلیل وخامت اوضاع جان خود را از دست دادند و نفر سوم هم چند ساعت بعد فوت کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر چهار نفر دیگر که در اثر مصرف الکل تقلبی به بیمارستان آل جلیل آق قلا مراجعه کردند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۲ نفر آنان وخیم است.

زارع یادآور شد: ۲ نفر از این افراد به دلیل  وخیم بودن شرایط جسمانی‌ به بیمارستان‌ شهید صیادشیرازی گرگان منتقل شدند.

دانشگاه علوم پزشکی گلستان از دیگر افرادی که در اثر استفاده از الکل تقلبی دارای علایم مسمومیت هستند خواست هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 فرماندار آق‌قلا گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده ویژه‌ای در این زمینه تشکیل و برای تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص زوایای مختلف از جمله علل و عوامل اصلی حادثه در اختیار پلیس امنیت عمومی و انتظامی شهرستان قرار گرفت.

امیرشیر توماج اظهار داشت: برای تسریع در شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه، از سوی دستگاه‌ انتظامی تیم ویژه‌ای تشکیل شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده سالانه سه میلیون نفر در جهان جان خود را در اثر مصرف مشروبات الکی تقلبی از دست می‌دهند.

در ابتدای شیوع کرونا، مصرف الکل در گلستان به گمان تقویت سیستم ایمنی بدن به مرگ چند نفر انجامید.

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان تاکید کرده اند که مصرف الکل به صورت خوراکی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا هیچ تاثیری ندارد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک