15:30 03 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

توجه نسبت به حال مردم آسیب دیده از شیوع کرونا و تاثیر تحریم‌ها بر درآمدهای حاصل از فروش نفت باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اظهار داشت که با توجه به فرا رسیدن موعد بررسی بودجه سال 1400 در مجلس، جلسه امروز با حضور  قالیباف رئیس مجلس برای بررسی اولویت‌های بودجه در سال آینده تشکیل شد.

وی افزود:« موضوع اصلاح ساختار بودجه در این نشست مورد تاکید رئیس مجلس و نمایندگان قرار گرفت، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات طی چند ماه گذشته به طور ویژه بحث اصلاح ساختار بودجه را مورد بررسی قرار داد و اکنون هم در صحن علنی در حال بررسی است، همچنین در این نشست توجه به تاثیر درآمدهای حاصل از نفت و افزایش هزینه‌های ناشی از شیوع کرونا بر دیگر مسائل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به حساسیت ها و ویژگی‌های منابع مالی در بودجه سال آینده باید توجه نسبت به حال مردم آسیب دیده از شیوع کرونا و تاثیر تحریم‌ها بر درآمدهای حاصل از فروش نفت مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر قالیباف بیان کرد، براین اساس تاثیر دو موضوع درآمدهای نفتی و کرونا باید بر مباحث اقتصادی مدنظر قرار بگیرد و بودجه 1400 به نحوی تدوین شود که ضمن بهینه سازی ارقام و ساختار آن موجب افزایش رشد اقتصادی و حمایت از افراد نیازمند و آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا شود».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک