12:08 27 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1620)
0 42

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران از آماده شدن واکسن ایرانی کرونا تا پیش از پایان سال و به شرط کسب نتایج خوب خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با اشاره به واکسن‌های تولید شده در دنیا برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، اظهار کرد: در شرایط کنونی واکسن فایزر نتایج خوبی را کسب کرده و بر اساس گزارش‌ها حدود ۹۰ درصد مصونیت ایجاد کرده است، اما باید ببینیم که میزان ماندگاری تاثیر این واکسن چقدر خواهد بود.

او ادامه داد: یکی از مشکلات این واکسن مسئله مکان نگهداری آن است، زیرا واکسن فایزر باید در یخچال‌های صنعتی و در دمای زیر ۸۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود و این در حالی است که واکسن‌های دیگر با یخچال‌های معمولی و حتی با کیسه‌های یخ قابلیت حمل به مراکز درمانی سراسر دنیا را دارند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با اشاره به اینکه واکسن آکسفورد هم نتایج قابل قبولی را کسب کرده است، افزود: اگر واکسنی تائیدیه سازمان جهانی بهداشت را اخذ کرد حدود سه ماه به طول می‌انجامد تا به تولید انبوه برسد.

محرز اضافه کرد: فصل سرما در پیش است و باید همکاری بهتری بین مردم و دولتمردان دنیا ایجاد شود تا چرخه انتقال بیماری کرونا شکسته شود.

او با اشاره به وضعیت واکسن ایرانی کرونا بیان کرد: واکسن ایرانی کرونا به زودی وارد فاز مطالعات انسانی می‌شود و بعد از دو ماه و قبل از پایان سال به شرط کسب نتایج خوب قابل استفاده برای مردم خواهد بود.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1620)

مرتبط:

محرز: برای رهایی از کرونا باید به تولید واکسن ایرانی امید داشته باشیم نه خارجی
توضیحات رئیس سازمان جهانی بهداشت درباره رشد موارد ابتلا به کرونا در دنیا
سازمان بهداشت جهانی در مورد درمان کرونا با آنتی بیوتیک هشدار داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک