04:32 28 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 122

دونالد ترامپ در قبال دادرسی به پرونده ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی همواره در لیست تعقیب قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز 10 نوامبر (سه شنبه) اعلام کرد که دونالد ترامپ در رابطه با دادرسی به ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی مصون نیست.

سعید خطیب‌زاده در رابطه با مصونیت ترامپ در قبال دادرسی به پرونده ترور سلیمانی گفت: «ما اساسا مصونیت ریاست‌جمهوری برای مسببان و آمران قائل نیستیم. مسببان و آمران و معاونان در ترور مذبوحانه و بزدلانه و کور سپهبد حاج قاسم سلیمانی همواره در لیست تعقیب ما قرار داشته، دارند و خواهند داشت.

قوه‌قضائیه ما در حال تکمیل پرونده‌های قضایی است و امیدواریم هر چه زودتر این پرونده‌ها را منتشر کند و آنها باید در پیشگاه عدالت جواب بدهند و پاسخگوی ترور باشند. همکاری‌های بسیار نزدیکی با بخش‌های مختلف عراق بعد از ترور سردار سلیمانی داشتیم و این ترور در داخل خاک عراق رخ داده و دولت عراق مسوول پاسخگویی است. این یک پرونده مفتوح است و ابعاد مختلف آشکار و غیرآشکار دارد و در صدر پیگیری‌های ایران بوده و تا رسیدن به نتیجه این پیگیری‌ها ادامه دارد».

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام «شهید سلیمانی» برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک