16:22 28 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 12

دادستان کل اوکراین: از مقامات ایرانی مجوز انجام تحقیقات مشترک برای بررسی سقوط بوئینگ اوکراینی که توسط پدافند ایران سرنگون شده بود را درخواست کرده ایم.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی دادستان کل اوکراین اعلام کرد: از مقامات ایرانی مجوز انجام تحقیقات مشترک برای بررسی سقوط بوئینگ اوکراینی که توسط پدافند ایران سرنگون شده بود را درخواست کرده ایم.

دور دوم مذاکرات درباره هواپیمایی بین المللی بوئینگ اوکراین که در حوالی تهران سرنگون شد امروز در تهران پایان یافت. جلسه بعدی قرار است اواخر نوامبر-اوایل دسامبر سال جاری برگزار شود.

در بیانیه وب سایت دفتر دادستان کل اوکراین آمده است: "معاون دادستان کل گوندوز ممدوف با دادستان نظامی ایران گفت وگو کرد. دفتر دادستان کل خواستار مجوز انجام تحقیقات مشترک نیز شده بود."

این سازمان افزود: محققان اوکراینی و ایرانی قصد دارند وقایع زمان حادثه را بررسی و در زمینه مطالعه اطلاعات از "جعبه های سیاه" با هم همکاری کنند.

در 8 ژانویه یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین به فاصله کوتاهی پس از پرواز از فرودگاه در تهران سقوط کرد. مقامات ایرانی اظهار داشتند که این هواپیما ناخواسته پس از آن که پرسنل نظامی آنرا با ترس از حمله های آمریکا اشتباه گرفته اند، مورد اصابت موشک قرار گرفته است.

مرتبط:

بنا به گزارش ها؛ مسافران هواپیمای اوکراینی پس از اصابت موشک ایرانی تا 19 ثانیه زنده بودند
خطیب زاده: کانادا جایگاه حقوقی در مسأله هواپیمای اوکراینی ندارد
ایران پنهان کاری درباره سانحه هواپیمای اوکراینی ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک