20:44 31 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1047)
0 331

وزیر بهداشت با اشاره به وجود خبرهای خوشی از واکسن کرونا گفت که قرار است به سازمان جهانی بهداشت اعلام شود که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌‌ایم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیر روابط بین‌‌الملل نیز اعلام کردم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌‌ایم. ان‌‌شاءالله در هفته‌‌های آینده پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.

وی ادامه داد: از مردم عزیز تقاضا می‌‌کنم که مراعات کنند. ما در شرایط بسیار سخت قرار گرفتیم. ویروس دچار دگرگونی‌‌های موتاسیونی (جهش) شده است البته هنوز جهش‌‌ها طوری نیست که در بیماری‌زایی ویروس کرونا اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته و البته جوان‌‌ترها را نیز بیشتر گرفتار می‌‌کند و امیدواریم ویروس به سمت جهش با بیماری‌‌زایی شدیدتر پیش نرود.

نمکی درباره مشکلات دارویی در کشور تصریح کرد: توانستیم سه ماه از معوقات کارانه پرستاران و پزشکان را بپردازیم و آن‌‌چه که متحمل به بخش کروناست را دو تا سه برابر افزایش می‌‌دهیم و از هفته جاری نیروهای پرستاری را به سیستم اضافه می‌‌کنیم.

وی اضافه کرد: برای دارو نیز از 16 شهریور اتفاقات مثبتی در زمینه ارزی در حال رخ دادن است و امیدواریم مشکلات دارو و تجهیزات پزشکی را زودتر مرتفع کنیم.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1047)

مرتبط:

شناسایی بیش از ۱۲ هزار مبتلای جدید کرونا در روسیه
علایم جدید کرونا کشف شد
موفقیت محققان ایرانی در ساخت سنسور تشخیص بیماری کرونا در چند ثانیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک