12:25 22 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1113

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به انتقاد وزیر خارجه ایالات متحده از ایران برای اعدام نوید افکاری، آن را تلاشی برای بازگرداندن اعتبار ترامپ عنوان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریكا با انتقاد از ایران برای اعدام یک ورزشکار، بیهوده تلاش می‌كند تا اعتبار رئیس جمهور، دونالد ترامپ را بازگرداند.

پیش از این، پمپئو از لغو دیدارهای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از سوی تعدادی از کشورها برای اعدام ورزشکار، نوید افکاری خبر داده و آن را "یک گام مهم" خوانده بود و همچنین خواستار آزادی برادران این ورزشکار از زندان و برگرداندن همه خارجی های غیرقانونی بازداشت شده بود. 

خطیب زاده در بیانیه ای گفت: " متاسفانه وزیر امور خارجه آمریکا که هر لحظه بیش از قبل رویکرد فشار حداکثری و یکجانبه گرائی در مورد ایران را شکست خورده می بیند، تلاش مذبوحانه دارد با ادعای طرفداری از حقوق بشر، قدری از حیثیت بربادرفته رژیم ترامپ را برگرداند."

به گفته وی، دولت کنونی آمریکا " دارای بدترین کارنامه حقوق بشر بوده و روزی نیست که صدای دادخواهی مردم آمریکا در مقابله با خشونت، تبعیض و نژاد پرستی شنیده نشود."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک