23:25 21 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
3353

علی اکبر صالحی گفت که بلافاصله بعد از خرابکاری در مرکز اتمی نطنز، سازمان انرژی اتمی اقدامات لازم را برای جبران آسیب‌ها آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ايسنا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام نمود که کار ساخت سالن‌هایی وسیع‌تر از قبل، در کوه‌های اطراف نطنز شروع شده است. ایران برنامه‌های هسته‌ای خود را در دو مرکز نطنز و فردو به پیش می‌برد.

وي اعلام نمود که درباره حادثه نطنز صحبت شده و تکلیف اتفاق رخ داده روشن شده است. با اینحال او توضیح بیشتری نداد و فقط گفت که در مورد خرابکاری نطنز شورای عالی امنیت باید نظر بدهد.

به گفتۀ صالحی از همان روزی که این خرابکاری رخ داد، سازمان انرژی اتمی اقدامات لازم را در دو مرحله شروع کرد. مرحلۀ اول به تامین تجهیزات و مقدمات برای تولید سانتریفیوژهای پیشرفته اختصاص یافته و در مرحلۀ دوم  "اقدامات بلند مدت" اجرا خواهد شد.

سازمان انرژی اتمی ایران در اوایل ژوئیه از وقوع حادثه ای در یکی از تأسیسات در دست احداث کارخانه غنی سازی اورانیوم در نطنز خبر داد، مقامات محلی اعلام کردند که این تاسیسات دچار آتش سوزی شده است. اشاره شد که هیچ کس در این حادثه آسیب ندیده است و هیچ نشتی از مواد رادیواکتیو وجود ندارد.

مرتبط:

پس از خرابکاری در تاسیسات نطنز، ایران تاسیسات مجهز تری را در دل کوه می سازد
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز صحبت کرد
در حادثه نطنز احتمال حمله پهپادی و موشکی منتفی است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک