03:10 14 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 11

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، رامیان در استان گلستان را لرزاند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سازمان مدیریت بحران ایران درباره مختصات این زلزله اعلام کرد: برابر گزارش مقدماتی که مرکز ژئوفیزیک منتشر کرده است، این زمین‌لرزه که در ساعت ۲:۰۴ بامداد امروز حوالی رامیان در استان گلستان را لرزانده ۵.۱ ریشتر بزرگی داشته و در عمق ۹ کیلومتری زمین بوده است.

کانون این زلزله در ۳ کیلومتری رامیان، ۹ کیلومتری آزادشهر و ۱۰ کیلومتری خان ببین در استان گلستان بوده و تا مرکز استان گلستان ۶۱ کیلومتر فاصله دارد.

علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران ایران نیز در این خصوص به ایسنا گفت: تیم‌های ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده‌اند و بررسی‌های آنان در حال انجام است.

حسین درخشان، مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با بیان اینکه عملیات تیم‌های ارزیاب در مناطق متاثر از زلزله در استان گلستان ادامه دارد، گفت: در شعاع ده کیلومتری شهر رامیان  با ۴۵۰۰ خانوار و ۱۱ روستا وجود  دارد که نزدیک به ۷۵۰ خانوار روستایی در آن ساکن هستند.

همچنین حق‌شناس استاندار گلستان در خصوص این زمین لرزه گفت: کارشناسان ارزیاب بنیاد مسکن از صبح امروز با حضور در مناطق زلزله‌ زده، برآوردهای خسارت را انجام خواهند داد.

حق‌شناس افزود: ۱۰ نفر از اهالی روستای قورچای و الهادی شهرستان رامیان در پی این زمین‌لرزه دچار مصدومیت حین فرار شدند.

مرتبط:

زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.1 گیلانغرب را لرزاند
وقوع زمین لرزه ۴.۱ ریشتری در اندیمشک
زمین لرزه ۳.۵ ریشتری خوسف را لرزاند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک