06:35 28 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
7182

معاون سیاسی وزیر کشور ایران زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیما، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور ایران در نشست خبری درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: تقویم انتخابات ریاست جمهوری از اسفند ماه آغاز می‌شود، اما در طرحی که مجلس دارد می‌خواهند برای انتخابات ریاست جمهوری هم سه ماه استعفا بگذارند که هنوز به قانون تبدیل نشده و هر وقت ابلاغ شد آن را اجرایی می‌کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور ایران بیان داشت: ما دو زمان ۲۱ و ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ را برای انتخابات ریاست جمهوری به شورای نگهبان ارائه دادیم که با ۲۸ خرداد موافقت شد. 

 وی همچنین درباره انتخابات مرحله دوم مجلس این کشور گفت: مقررات مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم مانند مرحله اولیه اعمال خواهد شد یعنی افراد باید استعفای خود را ۶ ماه قبل ارائه دهند و سپس ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: در انتخابات ۲۱ شهریور مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم تبلیغات میدانی نداریم و قرار شد از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیمای استان‌ها استفاده شود.

عرف بیان داشت: در مراکز استان‌ها نامزد‌ها دعوت و شیوه نامه‌ها به آن‌ها ابلاغ و اگر لازم باشد از آن‌ها تعهد گرفته می‌شود. از ۸ شهریور هم زنگ میان‌دوره‌ای انتخابات مجلس خورده و افرادی که باید از کار خود استعفا دهند اقدامات لازم را انجام دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک