09:06 02 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر از دستگیری 3 تن از عاملان انتشار آگهی فروش سوالات کنکور 99 در فضای مجازی داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سردار حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 3 تن از عاملان انتشار آگهی کذب فروش سوالات کنکور 99 در فضای مجازی خبر داد و گفت: با هوشیاری مأموران پلیس تهران مخفیگاه متهمان در یکی از شهرستان های شمال غربی کشور شناسایی شد.

هداوند افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ روز گذشته با بهره‌گیری از قابلیت‌ های نرم‌ افزاری و سخت‌ افزاری، پروفایلی را در شبکه‌ اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که آگهی فروش سوالات کنکور 99 را منتشر کرده بود. با توجه به اهمیت موضوع پس از بررسی‌ های کارشناسانه و انجام هماهنگی های لازم، پرونده مقدماتی تشکیل شد و رسیدگی آن در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: با بررسی صفحه تلگرامی متهمان و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد؛ این افراد با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی تلگرام، با ایجاد کانالی جعلی اقدام به انتشار آگهی فروش سوالات کنکور در فضای مجازی با قیمت های گزاف کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس امنیت عمومی با بررسی پروفایل متهمان و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی مخفیگاه 3 تن از افراد مرتبط با پرونده را در یکی از استان های شمال غربی کشور شناسایی و در نهایت در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرمان سایبری را به همراه ادله دیجیتال مجرمانه دستگیر کردند.

هداوند با اشاره به اینکه متهمان برای به بهانه در اختیار گذاشتن سوالات، مبلغی بیش از یک میلیارد ریال در نظر گرفته بودند، تصریح کرد: بدین ترتیب با تکمیل پرونده متهمان برای ادامه سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال شدند.

مرتبط:

وضعیت برگزاری کنکور در ایران مشخص شد
رئیس کمیسیون آموزش مجلس ایران: تکلیف کنکور ۹۹ مشخص شد
دلایل تعویق کنکور سراسری از زبان وزیر بهداشت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک