19:20 20 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

سفیر ایران در انگلیس مخالفت شورای امنیت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نشان دهنده انزوای دولت واشنگتن در سطح بین‌المللی خواند.

 به گزارش اسپوتنیک، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: مخالفت کامل شورای امنیت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نشان دهنده انزوای دولت واشنگتن در سطح بین‌المللی است.

وی افزود: فشار حداکثری بین‌المللی علیه واشنگتن برای تغییر سیاست‌هایش در خصوص توافق هسته‌ای ایران رو به افزایش است.

​روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را رد کرد. طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت که در چارچوب انعقاد توافق هسته‌ای (برجام) به تصویب رسید، تحریم‌ های تسلیحاتی ایران اکتبر امسال به پایان می رسد. آمریکا و جمهوری دومینیکن به پیش‌ نویس این قطعنامه رأی موافق، چین و روسیه رأی مخالف و باقی اعضا رأی ممتنع دادند و بدین ترتیب قطعنامه پیشنهادی آمریکا رد شد.

پیش از این عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به رد قطعنامه آمریکا گفت، در تاریخ 75 ساله سازمان ملل سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشد، آمریکا باید از شکست‌های مطلق خود درس بگیرد، در غیر اینصورت منزوی تر خواهد شد.

مرتبط:

واکنش ترامپ به پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست شورای امنیت با حضور ایران
رد قطعنامه تحریم تسلیحاتی آمریکا علیه ایران در شورای امنیت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک