00:41 03 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 152

سفیر ایران در مسکو اعلام کرد که جامعه جهانی باید از موفقیت های روسیه در زمینه واکسن کرونا استقبال کند.

به گزارش اسپوتنیک، كاظم جلالى سفير ايران در روسيه امروز پنجشنبه گفت: ایران از موفقیت و دستاوردهای روسیه در زمینه تولید واکسن کرونا استقبال می کند و معتقد است جامعه جهانی نیز باید از آن استقبال نماید.

كاظم جلالى در این خصوص به "اسپوتینک" گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری اقدام به انجام پژوهش و تحقیق در خصوص تولید واکسن و این ویروس نمود و یکی از همکاریهایی که از ابتدای شیوع این بیماری بین ایران و روسیه شکل گرفت همکاری در این زمینه بوده و از اینکه روسیه توانسته در این خصوص به موفقیتهایی دست یابد نه تنها ما بلکه معتقدیم جامعه جهانی باید از آن استقبال نماید. جمهوری اسلامی ایران از هر گونه دست آوردی و توسط هر کشوری که منتج به یافتن واکسن و یا داروی رفع این ویروس مرگبار شود استقبال می کند.

پیش از این وزارت بهداشت روسیه در تاریخ ۱۱ اوت اولین واکسن ضد کرونای جهان را با نام «اسپوتنیکV» ثبت کرد. این واکسن توسط انستیتوی علمی تحقیقاتی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالئی به طور مشترک با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تهیه شده است. صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با شرکایش ۴ میلیارد روبل برای تولید واکسن ضد کرونا در روسیه سرمایه گذاری کردند.

مرتبط:

تصاویری از تولید واکسن روسی کرونا
شیطنت رسانه‌‌ای درباره واکسن روسی کرونا به روایت فضای مجازی
توافقنامه تولید مشترک واکسن «اسپوتنیکV» بین برزیل و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک