05:24 13 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

معروفخانی: ضرر کالاهای قاچاق یا جعل برای سلامتی وحشتناک است و عاجزانه از مردم درخواست داریم از خرید کالاهای دخانی تقلبی و قاچاق خودداری کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عطاالله معروفخانی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات ایران با اشاره به مضرات استفاده از دخانیات برای سلامتی افراد، گفت: استفاده از سیگار و تنباکویی که قانونی تولید شده هم برای سلامتی مضر است، اما تولید قانونی این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهد که استانداردهای لازم رعایت شده است.

وی در ادامه توضیح داد: برای مثال مواد اولیه پیش از ترخیص، آزمایش می‌شود و در صورت تایید اجازه ترخیص دارد. همچنین در زمان تولید و بعد از تولید مجددا آزمایش‌هایی انجام می‌شود و در صورت داشتن استانداردهای لازم اجازه توزیع دارد. حتی بعد از توزیع هم مسئولان مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور به صورت موردی از نمونه‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد می‌خرند و برای آزمایشگاه می‌فرستند که اگر مشکلی داشته باشد جلوی آن گرفته می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت که حداقل ضرر محصولات قانونی کمتر است.

معروفخانی افزود: ضرر کالاهای قاچاق یا جعل برای سلامتی وحشتناک است و عاجزانه از مردم درخواست داریم از خرید کالاهای دخانی تقلبی و قاچاق خودداری کنند. همچنین از شهروندان می‌خواهیم برای سلامتی خودشان تا حد امکان مصرف دخانیات را کاهش دهند. همچنین در برخی از محصولات دخانی قاچاق از فضولات حیوانی استفاده شده است.

مرتبط:

مصرف سیگار الکترونیکی در آمریکا پنج نفر را به کام مرگ کشید
توصیه‌های کرونایی سازمان جهانی بهداشت؛ الکل و سیگار را کنار بگذارید
قاچاق سیگار و ضرر ۳ هزار میلیارد تومانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک