04:38 22 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 21

وزارت امور خارجه ایران: تهران آماده است تا زمینه را برای مذاكرات صلح بین الافغانی فراهم كند.

به گزارش اسپوتنیک، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران، روز یکشنبه در مصاحبه با طلوع نیوزبیان کرد: مقامات ایرانی آماده هستند تا فرصتی برای انجام مذاکرات داخلی افغانستان در مورد برقراری صلح در این کشور در خاک خود فراهم کنند.

به گفته این کانال، وی گفت که "اگر کابل از ایران بخواهد، ایران آماده پذیرش مذاکرات صلح افغانستان است.

عراقچی گفت: ما با همه نیروها در افغانستان ارتباط برقرار می كنیم، زیرا طول مرز ما با این كشور بیش از هزار كیلومتر است و ما خسارت هایی را كه در طول سال های اخیر به این كشور وارد شده است، دیده ایم. در چارچوب سیاست در افغانستان، "به واشنگتن نمی توان اعتماد کرد."

این دیپلمات ایرانی گفت: ما اطمینان داریم كه حضور ایالات متحده در منطقه خطرناک است و فقط تضادهایی ایجاد می كند.

عراقچی در یک سفر رسمی در افغانستان حضور دارد، وظیفه اصلی وی بحث در مورد موضوع انعقاد توافق نامه همکاری های جامع با نمایندگان طرف افغانستان است.

روز چهارشنبه و پنجشنبه، وی با وزیران فعلی وزیر امور خارجه و دارایی، محمد حنیف اتمر و عبدالهادی آرگاندیوال گفتگو کرد. رطرفین در مورد لزوم نقشه راه و جدول زمانی برای توافق نامه همکاری جامع بین کابل و تهران توافق کردند.

در تاریخ 21 ژوئن، یک هیئت از افغانستان به سرپرستی اتمر به تهران سفر کرد.

طی مذاکرات با دیپلمات های ایرانی، از جمله محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، طرفین توافق کردند که توافق نامه ای برای همکاری جامع تهیه کنند که طی سه ماه امضا شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک