10:25 20 اکتبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 44

ترکیه به دلیل تشدید شیوع ویروس کرونا در ایران از سرگیری پروازها با این کشور را لغو را لغو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روز یکشنبه رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران، بیان داشت: مقامات ترکیه تصمیم گرفته اند روند از سرگیری پروازهای مستقیم با ایران را که برای 21 ژوئیه برنامه ریزی شده بود متوقف کنند.

جعفرزاده افزود: ترکیه به دلیل وضعیت شیوع این بیماری، از سرگیری پروازها با تعدادی از کشورها از جمله ایران را به تعویق انداخته است.

در همین زمان، هواپیمایی خطوط هوایی ترکیه روز شنبه اعلام کرد که پروازهای خود را به مقصد ایران از سر می گیرد. علاوه بر این، برخی خطوط هوایی ایران فروش بلیط برای پروازهای ترکیه را آغاز کرده اند.

در تاریخ 15 ژوئن، خبرگزاری مهر گزارش داد که تصمیم به از سرگیری پروازهای معمولی گرفته شده است و پروازهای مستقیم بین استانبول و تهران از 21 ژوئیه آغاز می شود.

موج دوم شیوع ویروس کرونا در ژوئیه در ایران آغاز شد. این واقعه در تاریخ 15 ژوئیه به طور رسمی توسط رئیس جمهور حسن روحانی به رسمیت شناخته شد.

با توجه به تشدید این بیماری همه گیر، مقامات ایرانی استفاده از ماسک در اماکن عمومی را لازم الاجرا کرده اند.

در تهران کار استخرها و کلوپهای ورزشی به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآمده است.

براساس آمارهای رسمی، تعداد کل افراد آلوده در کشور از 273.6 هزار نفر گذشته است و حداقل 14.188 نفر از ابتدای بیماری همه گیر در اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک