09:05 12 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 21

امروز صبح وزیر امور خارجه ایران وارد عراق شد و پیش از دیدار با رئیس جمهور عراق با وزیر خارجه، نخست وزیر و هادی العامری رئیس ائتلاف عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پیش از ظهر امروز با  برهم صالح رئیس‌جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار طرفین ضمن تأکید بر روابط دیرینه و تاریخی دو کشور، توسعه و تعمیق آن را به‌نفع دو ملت و کشورهای منطقه خواندند.

در این دیدار دو طرف همچنین در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برخی موضوعات مهم برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، پیگیری شهادت سرداران مقاومت، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به عراق گفت: سفر من که از قبل هماهنگ شده بود، فرصت بسیار خوبی را با توجه به سفر نخست‌وزیر عراق فراهم کرده است که قبل از سفر ایشان هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام شود. امروز در بغداد فرصت خواهم داشت با مقامات مختلف عراقی؛ ریاست جمهوری، نخست‌وزیر، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و همچنین با مسئولان سیاسی عراق و رئیس حشد الشعبی ملاقات داشته باشم.

وی گفت‌وگو و تبادل نظر درباره همکاری‌های دو کشور را که در سفر حسن روحانی به بغداد مورد توافق قرار گرفت و همین طور مسائل منطقه‌ای و جنایات آمریکا در منطقه و به شهادت رساندن سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و سایر همراهانشان و موضوعات دیگر همکاری‌های منطقه‌ای را از جمله مواردی برشمرد که با مقامات عراقی درباره آنها به رایزنی خواهد پرداخت.

مرتبط:

ظریف: یک وجب از خاک ایران را به چین نمی دهیم
ظریف برای گفتگو با مقامات عراقی به بغداد می‌رود
ظریف پس از ورود به عراق در محل شهادت سردار سلیمانی حضور یافت+ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک