21:25 11 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 51

موسوی: دروغگویی، اتهام زنی و نفرت پراکنی از عناصر اصلی سیاست خارجی آمریکا بویژه در رژیم فعلی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت دروغگویی، اتهام زنی و نفرت پراکنی از عناصر اصلی سیاست خارجی آمریکا بویژه در رژیم فعلی است و اظهارات وزیر خارجه «نفرت پراکن» آمریکا نیز نشات گرفته از همین رویکرد است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ادعای مقامات آمریکا مبنی بر توقیف شناور ایرانی حامل سلاح به یمن را بی‌اساس خواند و این اتهام را واهی نامید:« آمریکایی ها که احساس می کنند برای ادامه محدودیت های تسلیحاتی کشورمان در صحنه بین المللی و شورای امنیت دستاوردی نداشته اند تلاش می کنند با اتهام زنی و دروغگویی بهانه هایی برای استمرار فشار حداکثری و پیشبرد اهداف خبیثانه خود فراهم کنند.

آمریکا و عربستان سعودی با برقراری محاصره پنج ساله بر مردم یمن، باعث مرگ هزاران نفر به دلیل گرسنگی و سوء تغدیه شده اند. این دو رژیم به جای اینکه پاسخگوی جنایت های خود در یمن باشند با ایراد اتهام های ناروا و بی اساس به سایرین تلاش می کنند از بار مسئولیت و پاسخگویی در قبال این رفتار خلاف انسانی و جنابتکارانه خود شانه خالی کنند».

پیشتر، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا، اعلام کرده که ایالات متحده بار دیگر سلاح های ایرانی را كه برای شورشیان حوثی یمنی ارسال شده بود، رهگیری كرد.

وی در یک کنفرانس رسانه‌ای گفت:«ما بار دیگر از ارسال سلاح برای حوثی‌ها جلوگیری کردیم. در تاریخ 28 ژوئن، ایالات متحده و نیروهای هم پیمان یک کشتی در نزدیکی سواحل یمن را با یک محموله شامل 200 نارنجک انداز، بیش از 1700 تفنگ تهاجمی کلاشنیکوف، 21 موشک سطح به هوا، چندین موشک ضد تانک و سایر سلاح ها و موشک های پیشرفته توقیف کردند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک