08:07 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
140

فرمانده انتظامی استان مرکزی از عملیات ماموران پلیس امنیت عمومیاین استان در شناسایی و انهدام یک باند سازماندهی شده سلاح و مهمات خبر داد و اعلام کرد از اعضای این باند 46 قبضه سلاح جنگی و یک هزار و 305 عدد فشنگ کشف شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار "حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان مرکزی امروز در جمع خبرنگاران گفت: در تداوم طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی، ماموران پلیس امنیت عمومی استان در انجام تحقیقاتی از فعالیت یک باند قاچاق سلاح و مهمات غیرمجاز مطلع شدند و برنامه ریزی عملیاتی لازم برای شناسایی و دستگیری آنان آغاز شد.

مفخمی شهرستانی اظهار کرد: در چندین ماه تلاش شبانه روز ماموران پلیس، محل فعالیت سرکرده این باند در یکی از استان های مرزی کشور شناسایی و مراقبت های نامحسوس در خصوص فعالیت های این فرد آغاز و مشخص شد که این فرد سلاح و مهمات غیرمجاز را به استان های مرکزی قاچاق می کند.

کشف محموله قاچاق اسلحه  در ایران
© Sputnik / Federal Security Service of the Russian Federation

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی افزود: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی استان به این استان مرزی اعزام شدند و در انجام چندین عملیات، موفق به کشف تعداد 46 قبضه سلاح غیرمجاز از اعضای این باند شدند.

وی تصریح کرد: در ادامه این عملیات ها 6 نفر از اعضای این باند، که در قاچاق سلاح و مهمات به یکی از استان های مرکزی کشور بودند، در یکی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی شناسایی و دستگیر شدند و تعداد یک هزار و 305 عدد فشنگ سلاح جنگی که در لاستیک زاپاس خودروی آنها جاساز شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان برنامه ریزی جامعی که در دستگیری سرکرده این باند انجام پذیرفت، ادامه داد: این فرد که از شگردهای مختلف برای فرار از دست پلیس استفاده می کرد، سرانجام در چتر اطلاعاتی پلیس استان گرفتار و در حال برنامه ریزی برای فرار از آخرین مخفیگاه خود در شهر محل سکونتش در در این استان مرزی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس امنیت عمومی استان دلالت شد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک