12:16 16 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
6560

وزیر اسرائیلی: بهتر است درباره اقداماتی که انجام می‌دهیم صحبتی نکنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جروزالم پست، گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل در واکنش به حادثه آتش‌سوزی در سایت اتمی ایران در نطنز گفت: اسرائیل هر اقدامی را برای جلوگیری از تهدید هسته‌ای ایران به کار خواهد بست.

اشکنازی گفت: ما سیاست طولانی‌مدت را در دوره‌های مختلف داشته‌ایم تا به ایران اجازه ندهیم توانایی‌های هسته‌ای داشته باشد. رژیم (ایران) با چنین توانایی‌هایی تهدید موجودیتی علیه اسرائیل است و نمی‌توانیم اجازه دهیم در مرزهای شمالی ما خود را تثبیت کند. بنابراین ما اقداماتی را انجام می‌دهیم که بهتر است درباره آن‌ها صحبت نشود.

پیش از این بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در مصاحبه با رادیو ارتش، در پاسخ به سوالی درباره مداخله اسرائیل در اتفاقات اخیر آتش سوزی در سایت اتمی ایران گفت که "نمی‌توانم (دخالت اسرائیل) در این حادثه یا حوادث دیگر را تایید یا رد کنم."

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز اخیرا در مواجه با همین سوال از سوی خبرنگاران از پاسخ صریح به این سوال خودداری کرد و گفت: ما نمی‌توانیم به وضوح به آن ورود کنیم.

اشکنازی در ادامه ادعاهایش، به مسئله تحریم‌های تسلیحاتی ایران که در ماه اکتبر موعد آن‌ها پایان خواهد یافت نیز پرداخت و با اتهام‌زنی علیه تهران، گفت که از تلاش‌های آمریکا برای اطمینان از این که تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه تهران تمدید خواهد شد، حمایت می‌کند.

مرتبط:

کارشناس: "یوزپلنگان وطن" ساخته ذهن بی بی سی فارسی
اسرائیل زمان اجرای طرح الحاق کرانه باختری را به تعویق انداخت
افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک