13:47 13 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
1310

هیلی: "دولت ترامپ باید جلوی وام صندوق بین‌المللی پول را بگیرد، تمام!"

به گزارش اسپوتنیک، نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در یادداشتی که در نشریه "واشنگتن‌اگزماینر" منتشر شد، اعلام کرد که واشنگتن باید جلوی اعطای وام از سوی صندوق بین‌المللی پول به ایران را بگیرد. وی همچنین مدعی شد که صندوق بین‌المللی پول قصد دارد تحریم‌های آمریکا علیه ایران را تضعیف کند.

هیلی در این باره نوشت: "هنگامی که من سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بودم این را روشن کردم که انتظار مردم آمریکا این است که این نهاد، ایده‌آل‌هایی که بر اساس آن بنیانگذاری شده را حفظ کرده و رژیم‌های غیرمسئول را بابت اقداماتشان پاسخگو کند."

نیکی هیلی به کمک آمریکا برای ایجاد چنین دستگاه‌هایی بعد از جنگ جهانی دوم اشاره کرد و نوشت: "این مسئله درباره سایر دستگاه‌های نظام چندجانبه [بین‌المللی] هم صادق است. کشور ما به استقرار این نظم بعد از جنگ جهانی دوم کمک کرد و امروزه ما با فاصله بزرگترین تأمین‌کننده مالی آن هستیم. لازم است به دقت بررسی کنیم که آیا ما در قبال سرمایه‌گذاری،  مابه‌ازای متناسبی به دست می‌آوریم یا خیر."

هیلی با بیان این ادعا که سازمان بین‌المللی پول در تلاش است نظام تحریم‌های آمریکا علیه ایران را تضعیف کند ادعا کرده تهران در صورت برخوردار شدن از این وام از آن برای تهدید منافع آمریکا و متحدانش در منطقه استفاده خواهد کرد.

مرتبط:

اتحادیه اروپا از مخالفت آمریکا با اعطای وام به ایران خبر داد
از اوایل خرداد ماه به کسب و کارها در ایران وام کرونایی پرداخت می شود
جزئیات پرداخت مرحله دوم وام یک میلیونی مشخص شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک