18:32 19 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 730

بر اساس داده‌های رسانه‌ها، انفجار جمعه شب در شرق تهران می‌تواند به سایت زیرزمینی تولید موشک مربوط باشد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاري آسوشيتدپرس روز يكشنبه با استناد به داده های مرکز استراتژيک و بين المللي آمريكا گزارش داد: " انفجار گازی که در يك منطقه کوهستانی در شرق تهران در جمعه شب گذشته در نزدیکی محل كارخانه توليد موشك مخفی زير‌زمينی رخ داده است."

پیش از این، داود عبدی معاون وزیر دفاع ایران گفته بود که در شب 6 تیرماه، یک کانتینر گاز در نزدیکی پایگاه نظامی پارچین منفجر شد. او جزئیاتی ارائه نکرد و دلایل این حادثه را بیان نکرد.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، عکس های گرفته شده از ماهواره Sentinel-2 آژانس فضایی اروپا نشان می دهد که در 20 کیلومتری شرق تهران منطقه بزرگی از زمین سوخته ظاهر شده که یک هفته پیش در آنجا نبوده است. این انفجار در نزدیکی مجموعه ‌ای رخ داده است که بر اساس گفته کارشناسان مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی آمریکا، برای تولید موشک تأسیس شده است.

وزارت دفاع آمریکا پیشتر ادعا كرده بود كه ایران بزرگترین برنامه تولید تسلیحات زیرزمینی را در خاورمیانه دارد.

این خبرگزاری همچنین یادآوری می کند که پایگاه نظامی پارچین در نزدیکی تهران پیش از این توجه آژانس انرژی هسته ای را به خود جلب کرده بود. فرض بر این بود که ایران، حدود 20 سال پیش، آزمایشاتی را در قلمرو این پایگاه انجام داد كه می تواند در تولید سلاح های هسته ای مورد استفاده قرار گیرد. مقامات ایران به نوبه خود اظهار داشتند که آنها هرگز تلاش نکرده اند سلاح هسته ای بسازند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک