02:28 14 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 79

در گفتگوی سرگی لاوروف و جوزپ بورل، وزیر امور خارجه روسیه اعلام نمود که مسکو و اتحادیه اروپا قصد دارند اجرای کامل برنامه جامع مشترک برنامه هسته ای ایران را تضمین کنند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه پس از مکالمه تلفنی با نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست های امنیتی جوزپ بورل اعلام نمود که، روسیه و اتحادیه اروپا قصد دارند اجرای کامل برنامه جامع مشترک برنامه هسته ای ایران را تضمین کنند. 

لاوروف گفت: "البته ، ما در خصوص جزئیات کامل درباره وضعیت برنامه هسته ای ایران بحث کردیم. ما بر تعهد خود - هم به روسیه و هم اتحادیه اروپا پایبند هستیم و تأکید بر اجرای پایدار و جامع برنامه جامع اقدام مشترک برجام داریم".

 وی افزود که وی و بورل "ارزیابی هایی از فرآیندهای پیچیده ای که هم اکنون در وین به عنوان بخشی از هیئت رئیسه آژانس بین المللی انرژی هسته ای و همچنین در نیویورک در را ارزیابی نمودند".

وزیر امور خارجه گفت: "جایی كه همكاران آمریكایی ما در تلاشند راه حل هایی را ارائه دهند كه اساساً با همه توافق های حاصل شده در چارچوب برجام كه با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تصویب شده است، مطابقت داشته باشد".

گفتگو بین لاوروف و بورل پس از دیدار روز سه شنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از مسکو انجام شد. لاوروف همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی به دنبال مذاکرات با همتای ایرانی خود ، از اقدامات "بی پروا" دربارع ایران صحبت کرد ، که آنها سعی می کنند هم در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی و هم سازمان ملل این اقدامات را انجام دهند.

 

مرتبط:

لاوروف : معاهده هسته ای با ایران باید علی رغم مخالفت های آمریکا حفظ شود
لاوروف: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران نامشروع است
لاوروف: مسکو قاطعانه در برابر اقدامات ضدایرانی مقاومت می کند
لاوروف در نامه به دبیرکل سازمان ملل: هیچ دلیلی برای تحریم علیه ایران وجود ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک