11:30 12 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (824)
0 0 0

عضو مجمع تشخیص مصلحت ایران با اشاره به میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا و مقایسه آن با دلایل دیگر مرگ و میر خواستار توجه بیشتر به حوزه سلامت شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکار نیوز، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان نشست کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا، گفت: " الان کرونا، سلامت را تهدید کرده ولی 5 درصد فوتی‌های ما هم (ناشی از کرونا) نیست و بقیه به دلایل مختلف فوت می‌کنند. "

 وی خاطرنشان کرد:" تصادف، سرطان، فشار خون و ناراحتی‌های قلبی هم مشکلات عدیده هستند که حوزه سلامت مردم وجود دارد. مهم این است که از این به بعد همیشه به موضوع سلامت بپردازیم. "

این عضو مجمع تشخیص مصلحت تاکید کرد : " این نباید باشد که یک حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد و 8 هزار نفر کشته می‌شودند (را مورد توجه قرار دهیم) اما تلفات 18 هزار نفری تصادفات رانندگی را موضوع مهمی ندانیم. باید این موضوع را مدیریت کنیم که مردم و حکومت برنامه‌شان سلامت باشد. "

وی با تاکید بر اینکه بیمه‌ها باید به گونه‌ای باشند که مردم در زیر بار سلامت، سلامتشان را از دست ندهند، خاطرنشان کرد: " وقتی یک نفر در یک خانواده مریض می شود، کل خانواده درگیر آن می‌شوند. "

 

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (824)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک