14:27 02 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 21

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران طی جلسه ای به بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست های کلی نظام پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران طی جلسه ای به بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست های کلی نظام پرداخت.

در ابتدای این نشست، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع مبنی بر مغایرت ماده واحده اصلاحی با بندهایی از سیاست های کلی برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه شد. در ادامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ضرورت های حذف چهار صفر از پول ملی، کاهش هزینه های چاپ اسکناس و کاهش بار روانی منفی ناشی از نسبت پول ملی فعلی با ارزهای رایج را از عمده نتایج این مصوبه دانست.

بر اساس این گزارش اعضای هیئت عالی نظارت، پس از بحث های موافق و مخالف این مصوبه را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانستند.

در ادامه این جلسه مصوبه "توسعه ی منطقه آزاد تجاری - صنعتی گیلان (انزلی) " مطرح گردید که پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت مجمع و دفاعیات مسوولان شورای عالی مناطق آزاد تجاری این مصوبه مغایر بند های 11 و 13 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی شناخته شد و مقرر گردید برای ارجاع به مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان اعلام گردد.

مرتبط:

تصویب کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس
دستاوردهای حذف ۴ صفر از پول ملی برای اقتصاد ایران
نظر شورای نگهبان در مورد لایحه حذف چهار صفر اعلام شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک