10:52 18 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1570)
0 20

وزیر بهداشت ایران اعلام کرد: ویروس کرونا با افزایش گرما مهار نشده است و از مردم تقاضا که وضعیت ویروس کرونا را عادی‌ ندانند و جدی بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران، در حاشیه جلسه کمیته علمی سیاست‌ گذاری بیماری کووید-19 بیان داشت: از وقتی که متوجه شدیم در چین یک ویروس پیدا شده است یک کمیته علمی بسیار برجسته را تعیین کردیم و معاون درمان و پژوهشی و خود بنده از اعضای این کمیته بودیم و کمیته ‌ای که امروز در حضورشان بودیم یکی از اصلی‌ ترین نقش‌ها را در مدیریت بیماری کرونا ایفا کردند.

نمکی ادامه داد: حدود 130 گروه در کل کشور کار تحقیقاتی انجام دادند و پروتکل‌های تشخیصی و درمانی و بازتوانی بیماران را نوشتند و با همت این عزیزان می ‌توانیم امروز بگوییم در دنیا صاحب یک مدل هستیم. در برخی کشورهای پیشرفته که به‌عنوان ابرقدرت در دنیا مطرح‌اند راننده آمبولانس دو شیفت عوض می‌شد اما بیمار هنوز توی آمبولانس مانده بود؛ اما کاری که همکاران بنده کردند این بود که علاوه بر ایجاد تخت و پروتکل‌های درمانی مناسب توانستند در شرایط تحریمی با حداقل هزینه بیماران را مداوا کنند و در جهان یکی از بالاترین بهبودیافتگان را داریم.

نمکی با بیان اینکه بارها از مردم درخواست کرده‌ایم که وضعیت ویروس کرونا را عادی‌ ندانند خاطرنشان کرد: شرایط عادی نیست و ویروس نه با گرما مهار شد و نه به‌سمت آرامش رفت؛ آن‌چه در گیلان و قم از ویروس کرونا دیدیم الآن در استان‌های گرم و جنوبی مشاهده می‌کنیم که جوانان و افراد مسن را نیز گرفتار می‌کند.

وی افزود: احساس می‌کنم مردم عزیزی که در روزهای دیگر مانند سیزده‌بدر به ما کمک کردند و در خانه ماندند الآن اوضاع را عادی انگاشته‌اند. خواهشم از مردم و مسئولین این است که این را باور کنند که ویروس کووید19 در کشور فعال و در حال گردش از اقلیمی به اقلیم دیگر است و ممکن است دوباره ما را گرفتار کند.

وزیر بهداشت خاطر نشان شد: این افتخاری را که ما در عرصه بین‌المللی کسب کرده‌ایم به یک معضل بد تبدیل نکنند زیرا پرسنل بیمارستان‌های ما و همکاران من روزهای سختی گذرانده‌اند.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1570)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک