05:29 03 دسامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 140

محققان یک شرکت دانش‌بنیان وابسته به دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت کیت تشخیصی کرونا شدند که می‌تواند در کمترین زمان و میزان ویروس، کرونا را در مخاط بیمار شناسایی کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محققان یک شرکت دانش‌بنیان وابسته به دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت کیت تشخیصی کرونا شدند که می تواند در مدت 55دقیقه و از طریق بزاق دهان ویروس کرونا را تشخیص دهد؛ در زمان حاضر کشورهایی مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان خواهان خرید این کیت‌ها هستند.

امیرعباس اسماعیل‌زاده، مدیر شرکت دانش‌بنیان سلامت یار بهشت دایان گفت: با شیوع ویروس کرونا، تمامی فعالیت‌های شرکت در زمینه سرطان کنار گذاشته شد و به‌سرعت درصدد راهی برای تشخیص ویروس کرونا برآمد؛ با پژوهش‌های شبانه‌روزی، کیت مولکولی به‌روش real-time pcr طراحی شد که می‌تواند در کمترین زمان و میزان ویروس، کرونا را در مخاط بیمار شناسایی کند. همه افراد می‌توانند در آزمایشگاه‌های غیرتخصصی نیز این تست را با کیتی که طراحی شده، انجام دهند؛ زیرا وقتی فرد بزاق خود را داخل کیت ریخته، پس از گرمادهی به‌مدت کمتر از یک ساعت با تغییر رنگ می‌توان به مثبت و منفی بودن COVID-19 وی پی برد.

وی افزود: از کشورهایی مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهاد صادرات این محصول ارسال شد و در حال اخذ مجوزهای لازم برای صادرات به اروپا هستیم. دقت کیتهای طراحی‌شده در این شرکت بین 2.5 تا 10 برابر بیشتر از کیتهای وارداتی است.

مرتبط:

روسیه: نخستین نمونه واکسن کرونا در ماه اوت یا سپتامبر در دسترس خواهد بود
شیوع کرونا و اهمیت فروش اینترنتی در ایران
در هند 8400 مورد جدید ابتلا به کرونا‌ویروس به ثبت رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک