06:27 16 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
133

فرمانده نیروی دریایی سپاه از کشف بیش از ۲۳ میلیون لیتر گازوئیل قاچاق از سال ۹۸ تاکنون خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم به آتش کشیدن کالا‌های ممنوعه توقیف شده در قشم اظهار داشت: در صورت کشف محموله قاچاق در خلیج‌فارس، ابتدا قاچاقچیان را از شناور خارج می‌کنیم و پس از طی مراحل قانونی، با حکم قضائی کالا‌های موجود در آن را به آتش می‌کشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: بر اساس شواهد مستند موجود، برخی از کشور‌های همسایه در ورود کالای قاچاق به کشور دخالت دارند و از قاچاقچیان حمایت می‌کنند.

دریادار تنگسیری بیان داشت: از سال ۹۸ تاکنون دریادلان نیروی دریایی سپاه ۲۳ فروند کشتی حمل سوخت قاچاق را شناسایی و توقیف کردند که این شناور‌ها حامل بیش از ۲۳ میلیون لیتر گازوئیل بودند. در این مدت ۴۸ فروند کشتی صید ترال نیز توقیف و در بازرسی از آن‌ها بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ کیلوگرم ماهی کشف شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان افزود: با توجه به اینکه قاچاق کالا بلای جان تولیدات داخلی است و می‌تواند موجب تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری جوانان کشور شود، به صورت جدی و با قاطعیت و در هماهنگی کامل با نهاد‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی، نظامی و مراجع قضائی، با موضوع قاچاق و قاچاقچیان برخورد خواهیم کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک