10:04 22 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
4495

رئیس جمهور ایران در خصوص ایجاد مشکل برای نفتکش‌های ایرانی از سوی ایالات متحده هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  تسنیم، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز شنبه در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در خصوص امنیت منطقه اظهار داشت: با توجه به برخی اقدامات آمریکا در نقاط مختلف جهان شرایط غیر قابل قبولی به‌وجود آورده، اما به هیچ عنوان ما آغازگر تشدید تنش و درگیری نخواهیم بود.

رئیس جمهور ایران تصریح کرد: اگر نفتکش‌های ما در دریای کارائیب یا در هر کجا از جهان از سوی آمریکایی‌ها دچار مشکل شوند، متقابلاً برای آنها مشکل به‌وجود خواهد آمد. ما همواره  حق مشروع دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و تأمین منافع ملی را برای خود قائل هستیم و امیدواریم آمریکایی‌‌ها دست به خطا نزنند.

روحانی بیان داشت: همچون گذشته تأکید می‌کنیم که امنیت منطقه ما به‌ویژه امنیت دریایی در منطقه  توسط کشورهای منطقه تأمین می‌شود و همیشه اعلام آمادگی کرده‌ایم که با کشورهای همسایه آماده همکاری بیشتری هستیم.

امیر قطر نیز در این تماس تلفنی تأکید کرد: موضع قاطع قطر این است که امنیت منطقه باید با همکاری تمامی کشورهای منطقه حاصل شود و ما به عنوان کشورهای منطقه برای تأمین امنیت گذرگاه‌های آبی منطقه باید با یکدیگر همکاری کنیم. شیخ تمیم افزود: ما مخالف هرگونه تنش هستیم و برای کاهش تنش‌ها تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک